تلفن : 88198077                                همه جا در کنار شما هستیم                    

آزمایشگاه مندل

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

     

 

 چرا آزمایشگاه مندل را انتخاب می کنم؟

  • به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی

    آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی مندل در فضایی به وسعت بیش از 350 متر و با در اختیار داشتن نزدیک به 40 نفر کارشناس مجرب آزمایشگاهی و همچنین با داشتن مجموعه ای مجهز از آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا موفق شده است تا خود را در زمره بهترین مراکز آزمایشگاهی کشور قرار دهد به نحوی که در حال حاضر این افتخار را داریم که در این مجموعه به بیش از 100 مرکز آزمایشگاهی در کشور سرویس هایی را ارئه می نماییم و رضایت و خشنودی این همکاران همواره باعث مباهات کارکنان آزمایشگاه مندل بوده است.

  • تست های تخصصی

    هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه به روزترین خدمات آزمایشگاهی ژنتیک به بیماران و خانواده هایی است که با مشکلات ژنتیکی دست در گریبان هستند در این راستا در طی پنج سال گذشته همواره نادرترین آزمایش هایی که در کشور انجام نمی شدند و معمولا نمونه های بیماران به خارج از کشور ارسال می گردید با توان بالای متخصصین این آزمایشگاه به طور کامل بومی سازی شده و خدمات با تعرفه ای به مراتب منطقی تر از مراکز مشابه خارجی به خانواده های درگیر با مشکلات ژنتیکی ارائه شده است. مجموعه آزمایشگاهی و تشخیص ژنتیکی مندل این ادعا را دارد که با داشتن متخصصینی توانمند به هیچ عنوان نیازی به خارج شدن نمونه های بیمار از کشور نمی باشد و تمامی آزمایشات با دقت و حساسیتی تحسین برانگیز در داخل کشور قابل انجام هستند.

  • تجربه و تعهد

    آزمایشگاه مندل در طی پنج سال گذشته توانسته است بیش از 10 هزار تشخیص قبل از تولد موفق با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولار انجام دهد که در تمامی موارد فرزندان سالمی متولد شده اند. این واقعیت نشان از تجربه و تعهد متخصصین این مجموعه داشته و خاطر نشان می سازد که مرکز تشخیص بیماری های ژنتیک مندل با هدف حمایت حداکثری از خانواده های بیمار همواره در حال توسعه و تحقیق بر روی روش های جدیدتر تشخیصی و پیشگیری از بیماری های ژنتیک بوده و در این زمینه در جمع پیشروترین مراکز کشور و منطقه قرار دارد.

تعیین جنسیت

دختر یا پسر؟ این سوال همواره در طول تاریخ بشر یکی از دغدغه های اصلی در زمان بارداری و بچه دار شدن بوده است.

در زمان های گذشته به دلیل تعدد حاملگی ها و بزرگ بودن اندازه خانواده ها معمولا خانواده ها امکان داشتن هر دو جنس مورد نظر خود را داشتند ولی امروزه و در زندگی های جدید با توجه به کاهش تعداد فرزندان خانواده ها و در موارد زیادی تک فرزندی، باعث شده است تا برخی والدین که تمایل به داشتن یک جنس خاص هستند از این آرزوی خود ناامید شوند. در حال حاضر روش های متعددی برای افزایش احتمال تعیین نوع جنسیت دلخواه فرزندان ارائه شده است که در تمامی این موارد مباحث علمی بسیار زیادی وجود دارد و برخی از آنان هیچ مبنا و مستندات علمی ندارند و صرفا در حد فرضیه های اثبات نشده هستند. در حال حاضر تنها روش 100% برای تعیین جنسیت مورد نظر استفاده از فناوری PGD می باشد. در این روش والدین تحت روش های درمانی کمک باروری از جمله IVF و ICSI قرار می گیرند و مراحل لقاح مصنوعی در آزمایشگاه انجام می گیرد و پس از شکل گیری جنین در آزمایشگاه و قبل از انتقال آن به رحم مادر می توان با استفاده از روش های PGD جنسیت جنین را تعیین نموده و تنها جنین با جنسیت مورد نظر را برای انتقال به رحم و شروع بارداری انتخاب نمود. البته برخی از صاحب نظران استفاده از این روش برای تعیین جنسیت را از نظر اخلاقی به چالش کشیده اند ولی تنها راهی که می توان به واسطه آن نتیجه 100% صحیح به دست آورد استفاده از PGD یا تشخیص ژنتیکی پیش کاشتی می باشد. این روش همانگونه که در قسمت قبلی شرح داده شد کاربرد های بسیار متنوع و بیشتری نسبت به تعیین جنسیت دارد و تعیین جنسیت تنها یکی از کاربرد های این تکنولوژی می باشد. البته قابل توجه است که به دلیل عدم توجیهات پزشکی و نداشتن اندیکاسیون بالینی معمولا بیمه های درمانی و یا تکمیلی از پرداخت هزینه های این گونه آزمایشات امتناع می کنند و کلیه هزینه های این آزمایش که تا حدودی سنگین نیز می باشد باید توسط زوجین پرداخت شود.

در هر صورت قبل از اقدام و تصمیم گیری در خصوص استفاده از این روش و جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود تا ابتدا زوجین تحت مشاوره ژنتیک قرار گیرند و سپس در خصوص انجام این آزمایش تصمیم گیری نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

طرف قرارداد با