تلفن : 88198077                                همه جا در کنار شما هستیم                    

آزمایشگاه مندل

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

     

 

 چرا آزمایشگاه مندل را انتخاب می کنم؟

  • به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی

    آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی مندل در فضایی به وسعت بیش از 350 متر و با در اختیار داشتن نزدیک به 40 نفر کارشناس مجرب آزمایشگاهی و همچنین با داشتن مجموعه ای مجهز از آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا موفق شده است تا خود را در زمره بهترین مراکز آزمایشگاهی کشور قرار دهد به نحوی که در حال حاضر این افتخار را داریم که در این مجموعه به بیش از 100 مرکز آزمایشگاهی در کشور سرویس هایی را ارئه می نماییم و رضایت و خشنودی این همکاران همواره باعث مباهات کارکنان آزمایشگاه مندل بوده است.

  • تست های تخصصی

    هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه به روزترین خدمات آزمایشگاهی ژنتیک به بیماران و خانواده هایی است که با مشکلات ژنتیکی دست در گریبان هستند در این راستا در طی پنج سال گذشته همواره نادرترین آزمایش هایی که در کشور انجام نمی شدند و معمولا نمونه های بیماران به خارج از کشور ارسال می گردید با توان بالای متخصصین این آزمایشگاه به طور کامل بومی سازی شده و خدمات با تعرفه ای به مراتب منطقی تر از مراکز مشابه خارجی به خانواده های درگیر با مشکلات ژنتیکی ارائه شده است. مجموعه آزمایشگاهی و تشخیص ژنتیکی مندل این ادعا را دارد که با داشتن متخصصینی توانمند به هیچ عنوان نیازی به خارج شدن نمونه های بیمار از کشور نمی باشد و تمامی آزمایشات با دقت و حساسیتی تحسین برانگیز در داخل کشور قابل انجام هستند.

  • تجربه و تعهد

    آزمایشگاه مندل در طی پنج سال گذشته توانسته است بیش از 10 هزار تشخیص قبل از تولد موفق با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولار انجام دهد که در تمامی موارد فرزندان سالمی متولد شده اند. این واقعیت نشان از تجربه و تعهد متخصصین این مجموعه داشته و خاطر نشان می سازد که مرکز تشخیص بیماری های ژنتیک مندل با هدف حمایت حداکثری از خانواده های بیمار همواره در حال توسعه و تحقیق بر روی روش های جدیدتر تشخیصی و پیشگیری از بیماری های ژنتیک بوده و در این زمینه در جمع پیشروترین مراکز کشور و منطقه قرار دارد.

پزشکی فرد محور و کنترل سرطان ها

تمامی انسان ها دارای حدود 30000 ژن مختلف می باشند که این ژنها باعث شکل گیری صفات مختلف در آنها می باشد.

تعداد بسیار زیادی از ژنها دارای چندین شکل مختلف می باشند که همین امر دلیل تفاوت در صفات مختلف در بین جمعیت های انسانی می باشد. مجموعه ژنهای انسانی طولی حدود 3/3 میلیارد نوکلئوتید (واحد سازنده DNA) دارند و هر دو نفر به طور میانگین در هر 1000 نوکلئوتید خود یک تفاوت با یکدیگر دارند به عبارت دیگر تنها 9/99 % از کل ژنوم بین انسان ها مشترک می باشد ولی همین 1/0% تفاوت عامل تنوع در نوع بشر می باشد. همین تفاوت ها باعث می شوند تا افراد در شرایط محیطی یکسان پاسخ های متفاوتی داشته باشند. تقریبا تمامی افراد در طول عمر خود از دارو استفاده کرده اند ولی تمامی افراد از هر دارو نتیجه یکسانی دریافت نکرده اند. هر دارو در کنار منافعی که دارد دارای عوارض ناخواسته ای نیز می باشد ولی هرگز تمامی عوارض در یک فرد بروز نمی کند. دلیل این امر وجود اختلاف در ژنهای مسئول متابولیسم آن داروی خاص در بدن است. پس اگر داروهایی طراحی کرده و بر اساس نوع ژنهای فرد دارو را تجویز نمود می توان انتظار پاسخ حداکثری و عوارض حداقلی را داشت. این امر موضوع علم پزشکی فرد محور است.

در خصوص داروهای مربوط به کنترل و درمان سرطان نیز این امر صادق بوده و بیماران پاسخ های متفاوتی به درمان می دهند. البته همواره پزشکان انکولوژیست با بررسی نحوه پاسخ به درمان و همچنین کنترل شرایط بیمار سعی در به حداقل رساندن عوارض ناخواسته دارند ولی در موارد متعددی انجام آزمایشات ژنتیک می تواند سبب کنترل هرچه بهتر بیماری و ارائه درمان مناسب برای هرد فرد شود. در حال حاضر بررسی برخی ژنهای دخیل در رشد و پیشرفت سرطان توسط پزشکان انکولوژیست مورد بررسی قرار می گیرد که این موارد شامل ژنهایی از جمله KRAS، NRAS، BRAF، JAK2، HER2، EGFR و .... می باشد. این آزمایشات به صورت روتین در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل در حال انجام می باشد. علاوه بر موارد فوق در حال حاضر مشغول به تحقیق و توسعه روشهای درمانی فرد محور در خصوص بسیاری از سرطانها می باشد. این آزمایشات به صورت روزمره و همراه با علم روز دنیا در حال تغییر و گسترش می باشند لذا درج شرح این آزمایشات در این نوشته نمی گنجد. شما مراجعین عزیز و یا همکاران محترم جهت دریافت آخرین اطلاعات در خصوص آزمایشات پزشکی فرد محور به وبسایت آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل مراجعه نموده و یا با ما تماس بگیرید.

طرف قرارداد با