تلفن : 88198077                                همه جا در کنار شما هستیم                    

آزمایشگاه مندل

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

     

 

 چرا آزمایشگاه مندل را انتخاب می کنم؟

  • به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی

    آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی مندل در فضایی به وسعت بیش از 350 متر و با در اختیار داشتن نزدیک به 40 نفر کارشناس مجرب آزمایشگاهی و همچنین با داشتن مجموعه ای مجهز از آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا موفق شده است تا خود را در زمره بهترین مراکز آزمایشگاهی کشور قرار دهد به نحوی که در حال حاضر این افتخار را داریم که در این مجموعه به بیش از 100 مرکز آزمایشگاهی در کشور سرویس هایی را ارئه می نماییم و رضایت و خشنودی این همکاران همواره باعث مباهات کارکنان آزمایشگاه مندل بوده است.

  • تست های تخصصی

    هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه به روزترین خدمات آزمایشگاهی ژنتیک به بیماران و خانواده هایی است که با مشکلات ژنتیکی دست در گریبان هستند در این راستا در طی پنج سال گذشته همواره نادرترین آزمایش هایی که در کشور انجام نمی شدند و معمولا نمونه های بیماران به خارج از کشور ارسال می گردید با توان بالای متخصصین این آزمایشگاه به طور کامل بومی سازی شده و خدمات با تعرفه ای به مراتب منطقی تر از مراکز مشابه خارجی به خانواده های درگیر با مشکلات ژنتیکی ارائه شده است. مجموعه آزمایشگاهی و تشخیص ژنتیکی مندل این ادعا را دارد که با داشتن متخصصینی توانمند به هیچ عنوان نیازی به خارج شدن نمونه های بیمار از کشور نمی باشد و تمامی آزمایشات با دقت و حساسیتی تحسین برانگیز در داخل کشور قابل انجام هستند.

  • تجربه و تعهد

    آزمایشگاه مندل در طی پنج سال گذشته توانسته است بیش از 10 هزار تشخیص قبل از تولد موفق با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولار انجام دهد که در تمامی موارد فرزندان سالمی متولد شده اند. این واقعیت نشان از تجربه و تعهد متخصصین این مجموعه داشته و خاطر نشان می سازد که مرکز تشخیص بیماری های ژنتیک مندل با هدف حمایت حداکثری از خانواده های بیمار همواره در حال توسعه و تحقیق بر روی روش های جدیدتر تشخیصی و پیشگیری از بیماری های ژنتیک بوده و در این زمینه در جمع پیشروترین مراکز کشور و منطقه قرار دارد.

خدمات توالی یابی نسل جدید

امروزه با ورود تکنولوژی های نوین به علم ژنتیک امکان بررسی های گسترده و آزمایش همزمان ژنهای متعدد امکان پذیر شده است. از جمله این روش ها می توان به تکنولوژی های Next Generation Sequencing (NGS) یا توالی یابی نسل جدید اشاره نمود. در این روش ها حجم انبوهی از اطلاعات تولید می شود که به واسطه تکنیک های کامپیوتری و آزمایشات بیوانفورماتیکی اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص بیماری ها از آن استخراج می شود. آزمایشگاه ژنتیک مندل با در اختیار داشتن کادر مجربی از متخصصین بیوانفورماتیک آزمایشات مبتنی بر تکنولوژی NGS را راه اندازی نموده و این سرویس ها به صورت آزمایشات تشخیصی به بیماران و مراجعین محترم ارائه می گردد. به جرات می توان گفت با استفاده از این تکنولوژی کمتر بیماری از نظر ژنتیکی ناشناخته باقی خواهد ماند و این سرویس امکان شناسایی نادر ترین بیماری ها را نیز امکان پذیر نموده است.

در خصوص داروهای مربوط به کنترل و درمان سرطان نیز این امر صادق بوده و بیماران پاسخ های متفاوتی به درمان می دهند. البته همواره پزشکان انکولوژیست با بررسی نحوه پاسخ به درمان و همچنین کنترل شرایط بیمار سعی در به حداقل رساندن عوارض ناخواسته دارند ولی در موارد متعددی انجام آزمایشات ژنتیک می تواند سبب کنترل هرچه بهتر بیماری و ارائه درمان مناسب برای هرد فرد شود. در حال حاضر بررسی برخی ژنهای دخیل در رشد و پیشرفت سرطان توسط پزشکان انکولوژیست مورد بررسی قرار می گیرد که این موارد شامل ژنهایی از جمله KRAS، NRAS، BRAF، JAK2، HER2، EGFR و .... می باشد. این آزمایشات به صورت روتین در آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل در حال انجام می باشد. علاوه بر موارد فوق در حال حاضر مشغول به تحقیق و توسعه روشهای درمانی فرد محور در خصوص بسیاری از سرطانها می باشد. این آزمایشات به صورت روزمره و همراه با علم روز دنیا در حال تغییر و گسترش می باشند لذا درج شرح این آزمایشات در این نوشته نمی گنجد. شما مراجعین عزیز و یا همکاران محترم جهت دریافت آخرین اطلاعات در خصوص آزمایشات پزشکی فرد محور به وبسایت آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل مراجعه نموده و یا با ما تماس بگیرید.

طرف قرارداد با