تلفن : 88198077                                همه جا در کنار شما هستیم                    

آزمایشگاه مندل

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

     

 

 چرا آزمایشگاه مندل را انتخاب می کنم؟

  • به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی

    آزمایشگاه ژنتیک و پاتوبیولوژی مندل در فضایی به وسعت بیش از 350 متر و با در اختیار داشتن نزدیک به 40 نفر کارشناس مجرب آزمایشگاهی و همچنین با داشتن مجموعه ای مجهز از آخرین تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا موفق شده است تا خود را در زمره بهترین مراکز آزمایشگاهی کشور قرار دهد به نحوی که در حال حاضر این افتخار را داریم که در این مجموعه به بیش از 100 مرکز آزمایشگاهی در کشور سرویس هایی را ارئه می نماییم و رضایت و خشنودی این همکاران همواره باعث مباهات کارکنان آزمایشگاه مندل بوده است.

  • تست های تخصصی

    هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه به روزترین خدمات آزمایشگاهی ژنتیک به بیماران و خانواده هایی است که با مشکلات ژنتیکی دست در گریبان هستند در این راستا در طی پنج سال گذشته همواره نادرترین آزمایش هایی که در کشور انجام نمی شدند و معمولا نمونه های بیماران به خارج از کشور ارسال می گردید با توان بالای متخصصین این آزمایشگاه به طور کامل بومی سازی شده و خدمات با تعرفه ای به مراتب منطقی تر از مراکز مشابه خارجی به خانواده های درگیر با مشکلات ژنتیکی ارائه شده است. مجموعه آزمایشگاهی و تشخیص ژنتیکی مندل این ادعا را دارد که با داشتن متخصصینی توانمند به هیچ عنوان نیازی به خارج شدن نمونه های بیمار از کشور نمی باشد و تمامی آزمایشات با دقت و حساسیتی تحسین برانگیز در داخل کشور قابل انجام هستند.

  • تجربه و تعهد

    آزمایشگاه مندل در طی پنج سال گذشته توانسته است بیش از 10 هزار تشخیص قبل از تولد موفق با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولار انجام دهد که در تمامی موارد فرزندان سالمی متولد شده اند. این واقعیت نشان از تجربه و تعهد متخصصین این مجموعه داشته و خاطر نشان می سازد که مرکز تشخیص بیماری های ژنتیک مندل با هدف حمایت حداکثری از خانواده های بیمار همواره در حال توسعه و تحقیق بر روی روش های جدیدتر تشخیصی و پیشگیری از بیماری های ژنتیک بوده و در این زمینه در جمع پیشروترین مراکز کشور و منطقه قرار دارد.

آزمایش QFPCR

تشخیص سریع اختلالات کروموزومی شایع در نمونه های جنینی

مطالعات بسیار زیادی بر روی نتایج حاصل از مطالعات کروموزومی بر روی نمونه های جنینی انجام شده است. بررسی نتایج این مطالعات نشان می دهد که شایع ترین ناهنجاری های موجود در نمونه های جنینی که توسط تست کاریوتایپ مایع آمنیوتیک به دست آمده است شامل سندروم داون (تریزومی 21)  تریزومی های 13 و 18 و مشکلات مربوط به کروموزوم های جنسی می باشد که شامل مواردی همانند 47XXX، 47XXY، 47XYY ، 45X و .... هستند. البته مشکلات کروموزومی دیگری نیز وجود دارد که با فراوانی های کمتری در سایر کروموزومها رخ می دهند. در حال حاضر معمولا خانم باردار می بایست در سن 11-10 هفته بارداری به متخصص زنان مراجعه و بعد از سونوگرافی و انجام آزمایشات خاصی با نامهای دو گانه، سه گانه و یا چهار گانه (double, triple or quadruple test) وضعیت جنین تا حد زیادی مشخص می شود. اگر این آزمایشات دقیق انجام شود دقت آزمایش حد اکثر 95% می باشد. در صورتی که سن خانمها بالاتر از 35 سال باشد و یا آزمایشات فوق احتمال وجود مشکل در جنین را نشان دهد می بایست آزمایش ژنتیکی برای بررسی کروموزومها انجام شود.

بررسی کروموزومی و یا سیتوژنتیک وجود تقریبا اکثر اختلالات کروموزومی را نشان می دهد ولی اگر در خانواده ای قبلا مشکل کروموزومی دیده نشده باشد می توان با روش ارزان تر و سریع تر اختلالات فوق الذکر را تشخیص داد. در صورت ابتلا جنین به بعضی از اختلالات فوق (مانند تریزومی های 21، 13 و 18 و همچنین 45X  نیاز به سقط درمانی جنین وجود دارد. از آنجا که در حال حاضر در کشور بعد از هفته 19 بارداری سقط درمانی  غیر قانونی می باشد لازم است نتیجه کلیه بررسی ها قبل از اتمام هفته 19 بارداری انجام شود. لذا توصیه می شود چنانچه در مراجعات خانمها برای انجام آزمایشات کروموزومی سن بارداری بعد هفته 15 بارداری باشد بهتر است علاوه بر استفاده از روش روتین از روش بررسی سریع اختلال کروموزومی موسوم به QFPCR نیز استفاده کرد. این روش معمولا در عرض 2 تا 3 روز به نتیجه می رسد ولی بررسی کروموزومی 2-4 هفته به طول می انجامد. به این ترتیب مشکلات زمانی موجود در روند سقط جنین های مبتلا را می توان به راحتی مرتفع ساخت.

طرف قرارداد با