تلفن : 88198077                                همه جا در کنار شما هستیم                    

درباره آزمایشگاه مندل

یوهان گروگور مندل کشیشی اتریشی متولد سال  1822 میلادی که توانست قوانین حاکم بر انتقال صفات وراثتی را که حاصل آزمایش‌هایش روی گیاه نخود فرنگی بود شناسایی کند ولی از آنجایی که در جامعه علمی آن زمان بسیاری از افراد با نفوذ نظریات داروین به کشفیات او اهمیت چندانی ندادند تا اینکه در سال 1900 میلادی کشف مجدد قوانین ارائه شده از سوی مندل، توسط درویس، شرماک و کورنز باعث شد او به عنوان پدر علم ژنتیک شناخته شود

از این رو این مرکز آزمایشگاهی به پاس قدردانی از زحمات جاودانه این دانشمند گرامی به نام مندل نامگذاری شده است

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی مندل در سال 1391 با مدیریت و مسئولیت فنی دکتر علی آهنی تاسیس گردید. هدف از تاسیس این آزمایشگاه ارائه به روزترین خدمات آزمایشگاهی ژنتیک به بیماران و خانواده هایی است که با مشکلات ژنتیکی دست در گریبان هستند. در طول سال های گذشته این آزمایشگاه با ارائه کامل ترین سرویس های تشخیصی در زمره سرآمد ترین آزمایشگاه های ژنتیک کشور در امر تشخیص بیماری های ژنتیکی قرار گرفته است. در حال حاضر این آزمایشگاه در فضایی با ابعاد 350 متر مربع و با در اختیار داشتن بیش از 40 نفر پرسنل مجرب و کارآزموده مشغول به خدمت رسانی می باشد. همچنین در تابستان سال 1396 با توجه به نیازهای پیش رو بخش های پاتولوژی و تشخیص طبی نیز به این آزمایشگاه افزوده شد.

در طول پنج سال گذشته بیش از 10000مورد تشخیص قبل از تولد ( با روش های سیتوژنتیک و یا مولکولی) در این آزمایشگاه انجام گردیده است که در تمامی موارد فرزندان سالمی از این بارداری ها به دنیا آمده اند. رسالت اصلی آزمایشگاه ژنتیک پزشکی و پاتوبیولوژی مندل تشخیص دقیق بیماری های ژنتیکی و انجام تشخیص قبل از تولد برای خانواده های درگیر است به نحوی که در نتیجه این فعالیت ها به خانواده اطمینان لازم از بابت تولد فرزندی سالم داده شود. در کنار فعالیت های تشخیص قبل از تولد در این آزمایشگاه تست های تخصصی ژنتیک در زمینه ناباروری و نازایی و همچنین تست های مربوط به کنترل سرطان ها و همچنین کلیه آزمایش های روتین و تخصصی تشخیص طبی و پاتولوژی در حال انجام است که در قسمت خدمات همین وبسایت در خصوص آنها توضیحات مبسوطی ارائه شده است. علاوه بر این یکی از محور های اصلی فعالیت این آزمایشگاه تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی یا PGD می باشد که در این زمینه کامل ترین سرویس های PGD در کل کشور وحتی به جرات می توان گفت منطقه در این آزمایشگاه در حال انجام است. همچنین آزمایشگاه مندل با سرمایه گذاری در زمینه آنالیز های مبتنی بر NGS به عنوان یکی از سرآمدترین مراکز موجود در کشور و منطقه خدمات NGS را به خانواده های بیماران ارائه می کند.

ما امید داریم تا سرویس های ژنتیکی قابل انجام در این آزمایشگاه بتواند مانع از تولد فرزندان مبتلا به بیماری های ژنتیکی در خانواده ها شده و باعث بازگشت آرامش و اطمینان به این خانواده ها شود. در خصوص دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88198077 تماس حاصل نمایید.

تیم مندل

دکتر علی آهنی

سمت: موسس و مسئول فنی آزمایشگاه

دکتر علی آهنی متولد آذر ماه 1360 می باشد. ایشان تحصیلات خود را در رشته ژنتیک در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در دانشگاه های شهید چمران اهواز، شهید بهشتی تهران و تربیت مدرس به پایان رسانیده و از سال 1390 تا کنون در حال خدمت رسانی به بیماران ژنتیک و خانواده های آنان بوده است.

آقای نادر عدلی

سمت: مدیر بخش تشخیص طبی آزمایشگاه

آقای نادر عدلی متولد خرداد ماه 1348 می باشد. ایشان تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته علوم آزمایشگاهی به پایان رسانیده واز سال 1370 فعالیت خود را در زمینه خدمات تجهیزاتی و مشاوره ای و مدیریت آزمایشگاهی بصورت تخصصی در آزمایشگاه های کشور به انجام رسانده است.

طرف قرارداد با